Granitex.waw.pl / Łazienki

Aranżacja łazienek - kamień

Coraz częściej aranżacja łazienki jest szczegółowo przemyślanym projektem, którego finalnym efektem ma być jej funkcjonalność na równi ze stylowym wystrojem i niepowtarzalnym klimatem wnętrza. W końcu to także miejsce relaksu, gdzie po ciężkim dniu pracy można zażyć odprężającej i kojącej zmysły kąpieli.

Ze względu na swoje właściwości, trwałość i różnorodność kolorystyczną, kamień w łazience daje wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych, zarówno na dużych powierzchniach jak i w postaci detali. Zastosowanie w łazience znajdzie praktycznie każdy rodzaj kamienia: granit, marmur, trawertyn, onyx, łupek kwarcowy oraz konglomerat kwarcowy i spieki kwarcowe – w zależności od przeznaczenia, upodobań i projektu aranżacji wnętrza. Kamień w łazience można wykorzystać na wiele sposobów m.in. jako:

Onyxy doskonale prezentują się na ścianach, dodatkowo podświetlone tworzą wspaniałe, niepowtarzalne obrazy. Równie dekoracyjne są marmury. Do najtrwalszych materiałów należą jednak granity, konglomeraty kwarcowe i spieki kwarcowe.

Niezaprzeczalnym atutem kamienia w łazience jest jego wysoka odporność na wilgoć. Ze względu na dużą wilgotność powietrza, przed ułożeniem kamienia, powierzchnie podłóg i ścian należy zaizolować i dobrze zabezpieczyć. Aby kamień w łazience zawsze pięknie wyglądał trzeba odpowiednio pielęgnować go i konserwować środkami specjalnie do tego celu przeznaczonymi.

Proponowane Materiały

konglomerat kwarcowy

spieki kwarcowe

inne

Nasze realizacje

więcej realizacji w galerii ...